Pár vět o autorce - Tereza Matyska Mičánková

Jmenuji se tereza matyska mičánková a mozaikami jsem se začala intenzivněji zabývat asi před 6 lety. Hledala jsem něco, co by uspokojilo mou tvůrčí touhu a zároveň mělo i praktické využití. Mozaika mi připadala ideální. Odjela jsem do Itálie, do Ravenny, Mekky mozaikářů a absolvovala kurz v jedné z tamějších škol. Nebyl poslední, se školou jsem v kontaktu dodnes a stále tam jezdím pro nové zkušenosti a rady.

Největším problémem po návratu bylo najít na českém trhu materiály a pomůcky stejné, nebo alespoň stejných vlastností, které jsou používány v Itálii. Některé se mi podařilo nahradit, pro některé musím i dnes za hranice.

Necítím se být umělcem. No možná trochu:). Především ale beru mozaiku jako možnost skloubit tvůrčí činnosti s něčím užitečným, krásné s všednodenním.

Přesto, že se mozaice věnuji už několik let, neměla jsem z různých důvodů dosud možnost věnovat se jí naplno - tak, jak si přeji...teď se situace zlepšila a doufám, že to bude brzy vidět i v galerii na tomto webu. Díky za návštěvu!

Smlouva o prodeji uměleckého díla ke stažení

smlouva [.doc]